Tandoğan Ahşap Sanayii, 1974 yılında, İzmit’te, Halil TANDOĞAN tarafından kuruldu.

Firma, ilk yıllarında ahşap kapı, ahşap pencere ve kontraplak kapı imalatı ve satışı ile piyasada yer edindi. Daha sonra gelişen teknoloji ve değişen zevk algılarıyla birlikte; bu değişim ve gelişime paralel olarak ürün yelpazesine çelik kapı, ahşap kapı, Amerikan panel kapı, MDF kaplama kapı, Membran kaplama kapı, laminat kaplama kapı, kurşun kaplama hastane kapılarının yanısıra laminat döşeme ürünlerini de dahil ederek alanındaki yenilikleri takip ederek büyümektedir.

Kocaeli’nin ilk imalatçı firmalarından olan Tandoğan Ahşap, sektördeki 41. yılının verdiği deneyim ile müşterilerin ihtiyaçlarına karşılık verebilmektedir.

TANDOĞAN AHŞAP SANAYİİ, bugün, Hakkı TANDOĞAN, Yasin TANDOĞAN, Muhammet TANDOĞAN ve Hasan TANDOĞAN’ın yönetiminde kapı imalat ve satış sektörünün öncülerinden olmayı sürdürmektedir.

Kuruluşundan itibaren sektörde öncü olmayı kendine misyon edinen firma, faaliyet süresince bunu lâyıkı ile başarmış olup, satış yaptığı alanlarda birçok kurumsal projeye başarıyla imza atmıştır.

Müşterilerini bilgilendirmeyi ve ahşap sektörü hakkında bilinçlendirmeyi kendine misyon edinen TANDOĞAN AHŞAP, ihtiyacı doğru ve tam belirlemek ve talebi karşılayacak ürünü sunmak konusunda çözümleyici ve yönlendirici bir rol üstlenerek, müşteri odaklı En İyi Hizmet anlayışıyla yoluna devam etmektedir.